Connect with us
Arnold Schwarzenegger na rowerze
Źródło: Instagram @schwarzenegger

Kulturystyka

Arnold: Codzienne spacery i posiłki wysokobiałkowe receptą na długowieczność

Arnold Schwarzenegger dzieli się swoją receptą na długowieczność. Legendarny “Austrian Oak” dzieli się kilkoma poradami dla osób, które chcą przedłużyć swoje zdrowie przy czym sporo schudnąć.

Arnold ma aktualnie 75 lat, nadal czynnie uprawia sport, jest zaangażowany w wiele projektów w branży kulturystyki i fitness, cały czas dzieli się z fanami relacjami ze swoich treningów.

W jednej z ostatnich swoich wypowiedzi, podzielił się swoim sekretem na długowieczność. Podkreślił jak wielkie znaczenie mają codzienne długie spacery oraz zwiększenie podaży posiłków wysokobiałkowych.

Spacery receptą na długowieczność


„10-15 minut codziennego marszu może zmniejszyć śmiertelność o 40%” 

„Ćwiczenia o wysokiej intensywności trafiają na pierwsze strony gazet, ale stare, dobre chodzenie może być najlepszą liną ratunkową. Naukowcy przeanalizowali dane ponad 47 000 osób w ciągu 7 lat, aby określić wpływ liczenia kroków na śmiertelność. A liczby mówią, że codzienny spacer to skuteczny sposób na dłuższe życie, nawet jeśli nic innego nie zmieniasz. Dorastając w Europie, chodzenie jest całkowicie normalne po zakończeniu posiłku.

Magiczna liczba to od 7000 do 9000 kroków dziennie”

— Arnold Schwarzenegger

Posiłki wysokobiałkowe według Arnolda:

Arnold wspomniał o kolejnym badaniu naukowym, w którym podaż białka w diecie uczestników wzrosła umiarkowanie, co spowodowało spadek wagi o 5 kilogramów. Przyczyną było spożycie mniejszej ilości kalorii. Posiłki wysokobiałkowe mają to do siebie, że są bardzo syte, przez co nie sięgamy po przekąski i produkty wysokowęglowodanowe.


„Chcesz wiedzieć, jak jeść więcej i schudnąć? Upewnij się, że dodajesz trochę białka do swoich posiłków. Naukowcy zbadali  , co się stanie, gdy do typowego posiłku dodasz trochę białka. W badaniu uczestnicy, którzy podwoili spożycie białka (z 15 procent diety do 30 procent), stracili do 5 kilogramów – bez zmiany czegokolwiek innego.

Możesz podziękować nauce pełni. Białko zmniejsza głód, a ci, którzy podnieśli spożycie białka, jedli około 450 kalorii mniej dziennie”.

— powiedział Arnold Schwarzenegger

Arnold daje do zrozumienia, że nawet niewielkie zmiany w diecie, dają ogromne rezultaty:


„Kluczem jest nie myśleć o tym za dużo. W badaniu uczestnicy zamienili ser śmietankowy na jajka na śniadanie (nadal jedli chleb), dodali ser do kanapki z indykiem (porzucili majonez i frytki) i zjedli lasagne wołową na obiad (zamiast zwykłego makaronu).”


Arnoldo ma już 75 lat, jednak jak widać nie brakuje mu dobrego humoru i wigoru:

Przed nami nowy rok i nowe wyzwania, Arnold już dziś szykuje się na organizację wielkiej imprezy – już w marcu 2023r. – Arnold Sports Festival. Z pewnością będzie się działo!

5/5 - (głosów: 2)
Kliknij i skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kulturystyka

To Top