Connect with us
Arnold Schwarzenegger i Chris Bumstead
Arnold i Chris Bumstead (źródło: @cbum i @schwarzenegger)

Kulturystyka

Arnold uważa, że klasyczna sylwetka powinna być główną kategorią Mr Olympia

Arnold Schwarzenegger to legenda kulturystyki, podczas ostatniej z wypowiedzi stwierdził, że zawody OPEN powinny iść w kierunku faworyzowania bardziej “jakościowych” sylwetek, zamiast koncentrować się na masie.

Arnold Schwarzenegger ma już 75 lat, jednak nie zwalnia tempa i cały czas aktywnie uczestniczy w Świecie kulturystyki. Tym razem po zakończeniu zawodów Mr Olympia 2022, które wygrał niesamowity Hadi Choopan, zabrał głos o kierunku, w jakim według niego zmierza kulturysytka.

Podczas wywiadu dla Nick’s Strength and Power, Arnold stwierdził, że kulturystyka nie sprzyja już proporcjom w kategorii OPEN, a najbardziej prestiżowe zawody powinny nagradzać jakość sylwetki, taką jaką prezentują zawodnicy w kategorii klasycznej sylwetki.

Podczas panowania Arnolda na scenie kulturystycznej w latach 70 i 80 nie było kategorii Classic Physique. Jednak zawodnikom z tamtej epoki nie można było zarzucić braku idealnych proporcji, symetrii czy wyważenia sylwetki, które były bardzo ważne w kategorii OPEN.

Arnold sugeruje, że obecna kategoria OPEN staje się najniebezpieczniejszym sportem na Świecie, twierdząc że aktualnie klasyczna sylwetka to przyszłość.

Patrząc na fantastyczną sylwetkę Chrisa Bumsteada, który jest obecnie czterokrotnym mistrzem kategorii Classic Physique, ciężko nie zgodzić się z jego zdaniem.

“Większy nie zawsze znaczy lepszy”

Schwarzenegger uważa, że kulturystyka OPEN nie zmierza we “właściwym kierunku”, kiedy w latach 70 i 80 startował w kategoriach OPEN wielką uwagę przywiązywano do symetrii, proporcji oraz równowagi sylwetki, tak jak teraz w dywizji klasycznej sylwetki.

Arnold Schwarzenegger na scenie

Myślę, że to dziwne, że musieli dosłownie stworzyć zawody w klasycznej sylwetce, aby dać osobie, która ma najlepszą jakość ciała, najlepiej zbalansowane ciało, również trofeum, ponieważ nie mógł rywalizować tam, gdzie rywalizowały potwory. To właściwie źle. Jak już mówiłem, większy nie zawsze znaczy lepszy. Nie sądzę, żeby to zmierzało w dobrym kierunku”.

Na koniec Arnold żeby załagodzić sytuację powiedział, że docenia masowe potwory w kategorii OPEN, jednak chciałby żeby kulturystyka zmierzała w kierunku proporcji, symetrii i równowagi sylwetki, tak jak dekady temu.

Jak sądzicie, czy Arnold ma rację? Czy istnieje szansa zmiany kierunku kulturystyki, czy obecne czasy są nastawione na ekstremalne sylwetki, które cały czas będą szły w kierunku zwiększania masy mięśniowej kosztem klasycznych proporcji?

5/5 - (głosów: 3)
Kliknij i skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kulturystyka

Najpopularniejsze

Nasi partnerzy

siłownia

To Top