Connect with us
Hafthor Bjornsson zerwał klatkę piersiową 2023

Fit Świat

Hafthor Bjornsson z kontuzją, zerwał klatkę piersiową, czeka go operacja

Hafthor Bjornsson, znany również jako “The Mountain” z popularnego serialu “Gra o Tron”, był zmotywowany do osiągnięcia bardzo ambitnych celów w trójboju siłowym na ten rok. Pracował ciężko nad poprawą swoich wyników w przysiadzie, ławce oraz martwym ciągu, aby móc pobić rekord wszechczasów Raw with Wraps World Record. Niestety, jego wysiłki zostały zniweczone, gdy doznał poważnej kontuzji podczas ostatniego występu na zawodach w swojej domowej siłowni na Islandii.

Podczas próby wyciskania na ławce, Hafthor załadował 252,5 kilograma, do kontuzji doszło kiedy opuszczał sztangę do klatki piersiowej, jego lewy mięsień piersiowy odłączył się, co spowodowało ogromny ból i krzyk. Hafthor musiał zastanowić się nad swoją sytuacją, a następnie poinformował swoich fanów o kontuzji poprzez aktualizacje na Instagramie i YouTube.

Na Instagramie opublikował zdjęcie swojej klatki piersiowej, na którym wyraźnie widać fioletową zmianę koloru skóry, co świadczy o poważnym uszkodzeniu. Hafthor jest zmuszony do przerwania swoich treningów i skupienia się na rehabilitacji. Mimo że doznał kontuzji, Hafthor pozostaje pozytywnie nastawiony i nadal dąży do osiągnięcia swoich celów, jednak aktualnie musi uzbroić się w cierpliwość, aby powrócić do pełni formy i zaliczyć swój nowy cel.

Wideo Hafthor Bjornsson kontuzja 2023

Hafthor Bjornsson Instagram zerwana klatka


„Myślę, że całkowicie rozerwałem klatkę piersiową, górną część klatki piersiowej, od kości. W takim przypadku będę musiał przejść operację”

Hafthor Bjornsson

Hafthor Bjornsson, może być zmuszony do przejścia operacji, jeśli jego przypuszczenia co do poważności kontuzji zostaną potwierdzone. W celu dokładnego zbadania swojej kontuzji, Hafthor zaplanował już rezonans magnetyczny, który pokaże każdy szczegół uszkodzenia.

Hafthor przyznał również, że jest to największa kontuzja w jego dotychczasowej karierze. Jednakże, pomimo tych trudności, nadal pozostaje zmotywowany do osiągnięcia swoich celów. Po jego wypowiedzi, możemy wywnioskować, że po zakończeniu procesu rekonwalestencji będzie kontynuował swoją walkę o przekroczenie granic swojego dotychczasowego osiągnięcia w trójboju siłowym.


„Mam trudności z wycieraniem dupy**. Założenie bielizny jest trudne. Wiesz, to jest życie.

— Hafthor Bjornsson

Hafthor jest osobą leworęczną, z racji faktu kontuzji lewej strony klatki piersiowej, jego codzienna egzystencja jest dość mocno utrudniona :D… Jednak jak widać, Islandczykowi nie brakuje humoru!

Życzymy wszystkiego dobrego i szybkiego powrotu do zdrowia! <3

5/5 - (głosów: 2)
Kliknij i skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Fit Świat

To Top