Connect with us
Arnold Schwarzenegger kulturysta

Kulturystyka

Arnold Schwarzenegger wymiary, krótka biografia od kulturystyki do polityki

Arnold Schwarzenegger to amerykański aktor, polityk i były kulturysta, który urodził się 30 lipca 1947 roku w Thal, w Austrii. Jego ojcem był policjant, a matką była gospodyni domowa.

Arnold Schwarzenegger krótka biografia

Schwarzenegger zaczął ćwiczyć kulturystykę w wieku 15 lat i szybko stał się jednym z najlepszych zawodników na świecie. W 1965 roku, w wieku 18 lat, wygrał swoje pierwsze zawody kulturystyczne w Grazu, w Austrii. Potem wygrał Mr. Universe w 1967 roku, a następnie wygrał kolejne cztery razy z rzędu.

Arnold Schwarzenegger wiek 17 lat
Arnold Schwarzenegger w wieku 17 lat

W 1968 roku Schwarzenegger przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych i rozpoczął karierę w filmach. Jego pierwszą rolą była epizodyczna rola w filmie “Herkules w Nowym Jorku” z 1969 roku. W ciągu następnych kilku lat Schwarzenegger zagrał wiele ról w filmach akcji, takich jak “Conan Barbarzyńca”, “Predator” i “Totalna porażka”.

Arnold Schwarzenegger - Conan Barbarzyńca
Arnold Schwarzenegger – Conan Barbarzyńca

W 2003 roku Schwarzenegger zdecydował się na zmianę kariery i kandydował na stanowisko gubernatora Kalifornii. Wygrał wybory i pełnił ten urząd przez dwie kadencje, do 2011 roku.

Arnold Schwarzenegger w polityce

Po zakończeniu swojej kadencji Schwarzenegger powrócił do kariery aktorskiej. Zagrał w filmach, takich jak “Plan ucieczki” i “Sabotaż”. Poza tym, Schwarzenegger jest znany ze swojego zaangażowania w działalność charytatywną, szczególnie w dziedzinie ochrony środowiska i walki z ubóstwem.

Schwarzenegger jest również autorem kilku książek, w tym “The New Encyclopedia of Modern Bodybuilding” i “Total Recall: Moja nieprawdopodobna podróż przez Hollywood, kulturystykę i politykę”.

Arnold Schwarzenegger wymiary jako kulturysta

Arnold Schwarzenegger to żywa legenda kulturystyki lat 60. i 70. XX wieku, a jego wymiary w tamtym okresie były imponujące. Poniżej przedstawiam przybliżone wymiary Arnolda Schwarzeneggera jako kulturysty:

Wzrost: 6 stóp 2 cale (188 cm)

Waga: 235 funtów (ok. 106 kg)

Obwód klatki piersiowej: 57 cali (145 cm)

Talia: 34 cali (86 cm)

Biceps: 22 cali (56 cm)

Udo: 28 cali (71 cm)

Łydka: 20 cali (51 cm)

Arnold Schwarzenegger wyniki siłowe

Poniżej przedstawiam wyniki siłowe Arnolda, które można znaleźć w sieci.

– wyciskanie na ławce płaskiej 236 kg,
martwy ciąg 310 kg,
– przysiad 225 kg x 8,
– biceps ze sztangą 124 kg x3.

Arnold Schwarzenegger wiek

Arnold Schwarzenegger urodził się 30 lipca 1947 roku, więc w 2023 roku ma 75 lat.

Arnold Schwarzenegger 2023 aktualne zdjęcie

Nie wiadomo, co dokładnie przyniesie rok 2023 dla Arnolda Schwarzeneggera. Jednak wiadomo, że jest on aktywny zarówno jako aktor, jak i działacz polityczny i społeczny. W ostatnim czasie Arnold Schwarzenegger koncentruje się na działaniach związanych z ochroną środowiska i walką ze zmianami klimatu.

Arnold jest również jednym z gospodarzy popularnego programu rozrywkowego “Celebrity Apprentice”. W każdym razie możemy być pewni, że Arnold Schwarzenegger będzie dalej angażował się w różne działania i projekty.

Arnold Schwarzenegger 2023 rok
Arnold Schwarzenegger aktualnie 2023 rok

5/5 - (głosów: 3)
Kliknij i skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kulturystyka

To Top