Connect with us
rekord świata w przysiadzie 595 kilogramów

Rozrywka

Nowy rekord Świata w przysiadzie 595 kg na plecach *WIDEO*

Przysiad to jedno z trzech podstawowych ćwiczeń w trójboju siłowym. Do wykonania przysiadu, niezbędna jest ogromna siła, technika i determinacja. Nowy rekord Świata w przysiadzie to bagatela 595 kilogramów (1311 lbs)!

Wykonanie takiego powtórzenia wydaje się być wyczynem nie z tej ziemi! Mimo to, przez lata powerlifterzy dążą do ustanowienia rekordów świata w przysiadzie, wyznaczając nowe granice możliwości ludzkiego ciała.

W 2021 roku świat został wstrząśnięty nieprawdopodobnym wynikiem, który na zawsze zapisał się w historii sportów siłowych. Nathan Baptist, ustanowił nowy rekord świata w przysiadzie, przysiadając z niewiarygodnym ciężarem 595 kilogramów na plecach. Tym samym Nathan Baptist pokonał poprzedni rekord, należący do Briana Carrolla, który wynosił 592,39 kg!

Rekord Świata przysiad 595 kilogramów

Jaka jest granica ludzkiego ciała w przysiadzie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ granica ludzkiego ciała w wykonaniu przysiadu ze sztangą zależy od bardzo wielu czynników. Ponadto, rekordy świata w przysiadzie z ciężarem stale się poprawiają, co sugeruje, że granice ludzkiego ciała wciąż są przesuwane.

Jednakże, jak pokazują rekordy światowe, najwięksi kulturyści i powerlifterzy są w stanie przysiąść z ciężarem wynoszącym ponad 500 kilogramów. Obecnie, rekord świata w przysiadzie ze sztangą wynosi 595 kilogramów, ustanowiony przez Nathana Baptista, w 2021 roku. Jest to niewiarygodnie wysoki wynik, ale nie można wykluczyć, że w przyszłości ktoś przebije “sufit” w postaci 600 kilogramów w przysiadzie!

5/5 - (głosów: 1)
Kliknij i skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Rozrywka

To Top