Connect with us
co zabrać na siłownię pierwsza wizyta

Trening

Co zabrać na siłownię – pierwsza wizyta na siłce co trzeba wiedzieć

Co zabrać na siłownię? – Jeśli zastanawiasz się nad pierwszą wizytą na siłowni, prawdopodobnie masz wiele pytań dotyczących tego, co powinieneś zabrać ze sobą i jak przygotować się na pierwszy trening.

Nie martw się, nie jesteś sam – wiele osób czuje się niepewnie przed pierwszą wizytą na siłowni. W tym artykule omówimy, co powinieneś wiedzieć przed pierwszą wizytą na siłce oraz jakie rzeczy warto zabrać ze sobą na trening. Dzięki tym wskazówkom poczujesz się zdecydowanie pewniej podczas pierwszej wizyty na siłowni.

Co zabrać na siłownię lista “must have”

Oto lista rzeczy, które warto zabrać ze sobą na siłownię:

 1. Buty sportowe – wybierz buty o dobrej stabilizacji, które zapewnią Ci wsparcie podczas treningu, mogą być po prostu popularne adidasy.
 2. Wygodne ubrania sportowe – wybierz ubrania, które zapewnią Ci swobodę ruchu i będą dobrze odprowadzać wilgoć.
 3. Ręcznik – nie zapomnij wziąć ręcznika, aby móc obetrzeć twarz z potu oraz zabezpieczyć powierzchnię maszyn przed potem. Ręcznik może przydać się również podczas kąpieli po treningu.
 4. Woda – pamiętaj, aby zawsze mieć ze sobą butelkę wody i często nawadniać się nią podczas treningu.
 5. Mydło/szampon do włosów – niezbędne kiedy chcesz wziąć kąpiel się po treningu.
 6. Słuchawki – muzyka może pomóc w skupieniu się na treningu i zmotywować do dalszej pracy.
 7. Kłódkę do szafki – w nowoczesnych siłowniach niezbędna jest kłódka do szafki, w której zostawiasz osobiste rzeczy. Można kupić taką na kluczyk lub wygodniej na szyfr.
 8. Karta lub telefon z aplikacją dostępu do siłowni – nie zapomnij zabrać swojej karty lub aplikacji, dzięki której posiadasz dostęp do siłowni.
 9. Zegarek sportowy lub smartwatch – dobry zegarek sportowy lub smartwatch może pomóc w monitorowaniu postępów treningowych, takich jak czas treningu, tętno, spalone kalorie i wiele innych.
 10. Plan treningowy – jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią, warto mieć przy sobie plan treningowy, aby wiedzieć, krok po kroku co robić.
 11. Klapki pod prysznic – jeżeli planujesz brać prysznic po treningu, nie zapomnij wziąć ze sobą klapek, zmniejszy to ryzyko zarażenia się grzybicą stóp oraz zapewni komfortowe przemieszczanie się po mokrych powierzchniach w łazience i szatni.

Pamiętaj, że powyższa lista to tylko podstawowe rzeczy, które warto zabrać ze sobą na siłownię. W zależności od Twoich potrzeb, możesz także zdecydować się na zabranie innych rzeczy, takich jak np. opaski elastyczne, rękawice do ćwiczeń, pas do podnoszenia ciężarów czy suplementy diety.

pierwsza wizyta a siłce co trzeba wiedzieć

Ogólne zasady panujące na siłowni

Zasady panujące na siłowni mogą różnić się w zależności od konkretnego obiektu, aczkolwiek poniżej przedstawiam ogólne zasady, które warto znać przed pierwszą wizytą na pakerni 🙂

 1. Zajmowanie maszyn/ławeczek – jeżeli nie masz pewności, czy ktoś nie jest w trakcie serii na jakimś urządzeniu lub ławeczce, warto zapytać czy dana maszyna jest wolna, czy może ktoś jej używa, w ten sposób unikniesz niepotrzebnych zgrzytów.
 2. Głośna rozmowa – zachowuj się cicho, większość osób przyszło trenować w skupieniu, jeżeli przychodzisz na trening z kolegą tylko i wyłącznie towarzysko, staraj się rozmawiać cicho i nie denerwuj innych użytkowników siłowni głośnym gadaniem.
 3. Przestrzeganie higieny – przed wejściem na siłownię należy dokładnie umyć ręce, a także korzystać z dostępnych na siłowni środków dezynfekujących.
 4. Używanie ręcznika – obowiązkowe jest posiadanie i korzystanie z ręcznika, który należy rozkładać na ławkach lub innych urządzeniach, chroniąc w ten sposób powierzchnię przed naszym potem.
 5. Bezpieczeństwo – w trakcie ćwiczeń zawsze należy zachować ostrożność i zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników siłowni.
 6. Przestrzeganie zasad korzystania z urządzeń – przed rozpoczęciem ćwiczeń należy dokładnie zapoznać się z zasadami korzystania z każdego urządzenia.
 7. Sprzęt – należy odpowiedzialnie korzystać ze sprzętu oraz go nie uszkadzać.
 8. Sprzątanie – po skończonym treningu należy posprzątać po sobie oraz zwrócić sprzęt na właściwe miejsce.
 9. Zachowanie kultury osobistej – należy zachować kulturę osobistą i nie zakłócać spokoju innych użytkowników siłowni.
 10. Ubranie – należy ubierać się w odpowiednie stroje do ćwiczeń, które umożliwiają swobodne wykonywanie ruchów.
 11. Zakaz spożywania alkoholu i palenia tytoniu – na siłowni nie wolno spożywać alkoholu ani palić tytoniu.
 12. Używanie telefonów – należy ograniczyć korzystanie z telefonów komórkowych podczas ćwiczeń, aby nie przeszkadzać innym użytkownikom siłowni.
 13. Zmiana obuwia – w celu zapewnienia czystości na siłowni, na niektórych obiektach wymagana jest zmiana obuwia, buty przeznaczone wyłącznie do ćwiczeń.
 14. Nie gap się na kobiety – wiem, że czasem ciężko oderwać wzrok od pięknej kobiety na siłowni, ale nie rób tego. Twój nachalny wzrok może być krępujący dla tej kobiety i dość mocno ją zdenerwować. Zerkaj po kryjomu 😀 …

MIŁEGO TRENINGU 👍

5/5 - (głosów: 3)
Kliknij i skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Trening

To Top