Connect with us
walka Mamed Khalidov vs Tomasz Adamek KSW Epic

Rozrywka

Wynik walki Mamed Khalidov vs Tomasz Adamek na KSW Epic

W Gliwicach odbyła się wyjątkowa gala sportów walki KSW Epic, na której fani byli świadkami emocjonujących pojedynków w różnych formułach. Walką wieczoru było starcie dwóch legend: Tomasza Adamka i Mameda Khalidova, którzy zmierzyli się na zasadach boksu. Walka zakończyła się triumfem Adamka, który zwyciężył przez techniczny nokaut po trzeciej rundzie z powodu kontuzji ręki Khalidova, uniemożliwiającej mu kontynuowanie pojedynku.

Kontuzja ręki Khalidova, do której doszło podczas intensywnej wymiany ciosów, zmusiła go do poddania walki.

Wypowiedzi po walce od 18:05 min

Tomasz Adamek, urodzony w 1976 roku w Żywcu, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich pięściarzy na świecie. Jego kariera sportowa to pasmo sukcesów w różnych kategoriach wagowych. Adamek jest byłym mistrzem świata federacji IBF i IBO w wadze junior ciężkiej oraz WBC w wadze półciężkiej. Znany ze swojej niezłomnej woli walki oraz nieprzeciętnej techniki bokserskiej, “Góral” zdobył uznanie na międzynarodowej arenie. Walczył z wieloma znakomitymi pięściarzami, takimi jak Andrzej Gołota, Chris Arreola, czy Steve Cunningham, zdobywając serca fanów zaangażowaniem i hartem ducha. Po kilkuletniej przerwie, jego powrót do ringu na gali KSW Epic był bardzo oczekiwany przez fanów i pokazał, że mimo upływu lat, Adamek wciąż posiada niezwykłą pasję do sportu.

Mamed Khalidov, urodzony w 1980 roku w Czeczenii, to wszechstronny zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), który zyskał sławę przede wszystkim w Polsce, gdzie mieszka i trenuje. Khalidov jest byłym mistrzem KSW w wadze średniej oraz w wadze półciężkiej, uznawany za jednego z najlepszych zawodników MMA w historii polskiego sportu. Charakteryzuje go znakomita technika walki w parterze, a także skuteczność w stójce, dzięki czemu wielokrotnie kończył swoje walki przed czasem. Mamed jest także znany z efektownych zwycięstw, w tym z latającymi kopnięciami, które przyniosły mu rozgłos na arenie międzynarodowej. Jego walki z takimi zawodnikami jak Scott Askham czy Mariusz Pudzianowski zapisały się w historii polskiego MMA. Khalidov, mimo swojego wieku, wciąż jest aktywnym i bardzo szanowanym zawodnikiem, co potwierdził swoim ostatnim występem na gali KSW Epic.

Pozostałe wyniki KSW Epic

Pozostałe pojedynki na gali także dostarczyły kibicom wielu emocji. W finale turnieju wagi półciężkiej Rafał Haratyk pokonał Damiana Piwowarczyka nie jednogłośną decyzją sędziów, co świadczy o wyrównanym i zaciętym charakterze tego starcia. W innej formule, Submission Fighting, doszło do remisu pomiędzy Philem De Friesem a Joshem Barnettem, co pokazuje, jak wyrównane mogą być starcia w tej dyscyplinie.

KSW Epic zaprezentowała również walki w innych formułach, takich jak Muay Thai w rękawicach do MMA, gdzie Vaclav Sivak zwyciężył Michała Królika, czy zasady PRIDE, gdzie Darko Stosić zakończył pojedynek z Matheusem Scheffelem nokautem w pierwszej rundzie. Gala udowodniła różnorodność i bogactwo sportów walki, oferując fanom bardzo ciekawy spektakl.

5/5 - (głosów: 3)
Kliknij i skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Rozrywka

To Top