Connect with us
detoks

Dieta

Detoks – co to znaczy?

Detoks to nic innego jak jedna z metod usuwania toksyn z organizmu – trwająca zwykle od 3 do 7 dni. Głównym celem detoksu jest poprawa formy i samopoczucia – pozbycie się uczucia ciężkości, zniwelowanie obrzęków, wsparcie wątroby, usprawnienie procesu odchudzania. Prawidłowo przeprowadzony detoks – zawsze pod okiem doświadczonego dietetyka – prowadzi też do pozbycia się zmian skórnych oraz polepszenia stanu włosów i paznokci.  Chociaż większość z nas może kojarzyć pojęcie „detoksu” z dietą bazującą na

oczyszczających organizm sokach – polega on na spożywaniu tego samego rodzaju pożywienia przez kilka dni. Żywnością – odpowiednią na czas detoksu – mogą być niektóre owoce (na przykład jabłka), kasze (takie jak kasza jaglana) czy warzywa (buraki, kapusta). Ponieważ detoks ogranicza nasze codzienne „menu” do minimum – decyzję o jego rozpoczęciu należy podejmować zawsze po konsultacji ze specjalistą (w innym razie, zamiast sobie pomóc, możemy poważnie zaszkodzić swojemu zdrowiu). Decydując się na detoks pamiętajmy też o regularnym piciu wody, której spożywanie przyczynia się do oczyszczania organizmu z toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii.

Zawarte w nim owoce czarnego bzu, ziele wiązówki, natka pietruszki, burak ćwikłowy i kilka innych prozdrowotnych składników sprawiają, że pozbywanie się toksyn staje się nie tylko łatwe, ale i bardzo smaczne! Po wykonaniu detoksu warto zapoznać się ze sklep ze zdrową żywnością tak, aby podtrzymać pozytywny efekt detoksu.

Artykuł partnerski.

5/5 - (głosów: 2)
Kliknij i skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Dieta

To Top