Connect with us
papierosy a odchudzanie

Zdrowie

Papierosy na odchudzanie, wielki mit!

Wiele osób zaczęło palić w nadziei, że ich masa ciała zacznie spadać. Jest to nie prawda, faktem jest że papierosy zmniejszają apetyt ponieważ potrawy smakują gorzej a zmysł węchu jest osłabiony.

Nikotyna przyśpiesza metabolizm, jednakże palacze zazwyczaj mają złe nawyki żywieniowe, jedzą tłusto i bardzo nieregularnie co wcale nie sprzyja utracie wagi.

Osoby po odstawieniu papierosów tyją nie przez to, że papierosy mają jakieś wspaniałe właściwości, winny jest czynnik psychologiczny.

Po odstawieniu papierosów, sięgamy po jakiś substytut, ze względu na złe nawyki żywieniowe są to najczęściej fast foody oraz słodycze.

Dodatkowy aspekt po rzuceniu papierosów to poprawa apetytu, wraca świetny smak i węch, wszystko co jemy wydaje się bardzo smaczne, dlatego nic dziwnego, że pochłaniamy ogromne ilości jedzenia, bo przecież wszystko jest takie pyszne.

Dlatego po odstawieniu papierosów ważne jest znaleźć zdrowy substytut którym mogą być płatki musli lub świeże warzywa i owoce. Pomocna może być także guma bez cukru.

papierosy stop

Papierosy a odchudzanie – podsumowanie

Osobiście uważam, że nawet gdyby papierosy były złotym środkiem na odchudzanie, to każdy kto myśli rozsądnie, dojdzie do wniosku, że zdecydowanie nie warto interesować się tym tematem. Zdrowie mamy tylko jedno, a papierosy jak każdy wie niszczą je!

Drugim powodem dla którego nie warto sięgać po papierosy to ich cena. Średnio paczka kosztuje około 15 złotych, wypalając jedną paczkę papierosów na dzień, “przepalimy” w ten sposób około 450 złotych miesięcznie… Zdecydowanie bardziej opłaca się kupić karnet na siłownię za 60 zł prawda? 🙂

Mam nadzieję, że tym artykułem rozwiałem twoje wątpliwości i nadzieje związane z paleniem papierosów a odchudzaniem się. Nie ma drogi na skróty, chcesz się odchudzić, trzeba zadbać o zdrową, zbilansowaną dietę oraz więcej się ruszać. Powodzenia!

5/5 - (głosów: 2)
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. GYMI

    GYMI

    2022-12-28 at 09:36

    Zanim sięgniesz po papierosa, dobrze to przemyśl, bardzo łatwo się uzależnić a rzucić jest niezwykle trudno! 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Zdrowie

Najpopularniejsze

Nasi partnerzy

siłownia

To Top